Czytniki kodów kreskowych jak kupić odpowiedni przez internet?

Czytniki kodów kreskowych jak kupić odpowiedni przez internet?

Czytnik kodów kreskowych w ostatnim czasie stał się niezwykle rozpowszechnionym narzędziem. Służy on do zapisywania informacji z kodów kreskowych. Jest on zwykle wykorzystywany w supermarketach, markach, bibliotekach, ale również w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy wyróżnić na posiadające kabel lub bez kabla. Natomiast odczytywanie danych możliwe jest na dwa sposoby:

  • diodowe – w tym przypadku narzędzie wykorzystuje światło LED. Aby kod kresowy został odczytany powinno się położyć go jak najbliżej skanera. Dużo osób uważa, to za wielką wadę i woli kupić bardziej innowacyjny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich przewagą jest na 100% niska cena oraz odporna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa wskazuje używa się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a potem przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Ważną cechą jest tutaj możliwościowy skanowania kodów kreskowych z dużych odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach potrafią być także jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze niezwykle podatny na uszkodzenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki kupić? Wszystko tu uzależnione jest w jakim środowisku pracujemy. Jeśli funkcjonujemy w handlu czytnik kreskowy może być przewodowy. Nie będzie on utrudniał nam pracy, bo i tak przecież cały czas jest przy kasie.

Potrafimy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Wykorzystywane są głównie w marketach przy kasach. Należy przesunąć po nich produkt, aby kod kreskowy został poprawnie odczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest prawdopodobnie najbardziej popularny i w kilkunastu branżach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth. Ma perfekcyjnie wyprofilowaną rączkę pod którą jest intuicyjny guzik. Są one kosztowniejsze lecz o wiele bardziej wydajne od czytników przewodowych. Bardzo dobrym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on głównie dla osób, jakie pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo skanera wydłuża godziny pracy. Dlatego taki czytnik kodów kreskowych świetnie sprawdzą się w magazynach. najlepiej rozwinięte czytniki kodów kreskowych to zapewne przemysłowe. Są one trwałe i odporne na małe temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, jakie są zabrudzone lub w ciemny świetle. Jeśli chcemy zakupić czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie zapytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli człowiek musi przenosić się po biurze powinien posiadać oczywiście czytnik bezprzewodowy. Jednak tu powinno się zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwoli nam na zachowanie długiej żywotności baterii lub akumulatora. W przypadku zaczytywania stałego i bez kabla będziemy musieli uważać na wykorzystanie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Zatem w tym przypadku dobrym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa typy:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i zapisanie danych.
  • Odczytu informacji z interfejsem RS232 – musimy posiadać dedykowaną aplikację, która umożliwia odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.