Jak wybrać dla rodzimej marki kolektor danych, w korzystnych cenach.

Jak wybrać dla rodzimej marki kolektor danych, w korzystnych cenach.

Kolektor danych Android to urządzenie, które posiada ekran, klawiaturę oraz czytnik kodów kreskowych. Często określane jest także terminalem mobilnym. Znamy jak w współczesnych czasach taki kolektor danych jest użyteczny w halach lub sklepach. Bez niego produkcja trwałaby o wiele dłużej i dla wielu osób byłaby niełatwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one rozliczać dane, zapisywać etykiety, sortować towary wedle określonych wytycznych. Nierzadko jest wykorzystywany do szukania stanów hurtowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeżeli sprzedający nie wie czy konkretny artykuł jest dostępny np. ubrania potrafi on ustalić błyskawicznie w sklepie lub konkretny produkt jest na magazynie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zwykle potrafimy zainstalować specjalne oprogramowanie magazynowe. Jakie kupić kolektory danych terminale?

Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android charakteryzuje się przyjemnym interfejsem oraz łatwym sposobem przemieszczania się dla użytkownika. Jest on dodatkowo utrzymywany przez producenta, zatem wszystkie braki są zawsze błyskawicznie rozwiązywane. Możemy kupić kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze tradycyjnym zasięgiem ma on do 1,9 metra. Sprawdza się doskonale przy rozmaitego rodzaju inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, ma on 0,5 metra. Powszechnie używane są do pracy z niewielkich odległości jak rejestracja pacjentów lub okresu pracy. Wolno nimi odczytywać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Stosowane są w magazynach do ochrony przepływu produktów czy np. do rejestracji produkcji. Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość ekranu. Zazwyczaj ma on od 4-5 cali, jednak przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy nabyć kolektory danych terminale z mniejszym ekranem. Najbardziej popularnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one znaczniej rozbudowane, posiadają barwny interfejs. Są stosowane ze powodu na swoją wytrzymałość przez handlowców czy robotników.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one wytrzymałe ich głównym wykorzystaniem są magazyny oraz centra logistyczne. Są wyjątkowo trwałe na pył czy wilgoć oraz dopasowane do pracy poprzez bardzo długi termin.

Kolektor danych Android a pojemność baterii? To szczególnie ważny aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie winniśmy patrzeć na parametr pokazanej w mAh. Bardzo interesująca praca w poszczególnych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w momencie pracy. Jeżeli mamy pomysł nabyć kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę do auta
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to narzędzie pożądane w dowolnym sklepie lub magazynie. Zatem przed nabyciem winniśmy dobrze określić parametry które winno mieć.